خرید هاست لینوکس خارج

پس از معرفی هاست لینوکس ایران در مقاله های پیشین، بر آن شدم تا به معرفی نوع خارجی آن بپردازیم. در ابتدای مقاله به بررسی تفاوت هاست لینوکس خارج و داخل کشور می پردازیم. سپس به معرفی مزیت های این دو پرداخته خواهد شد و در نهایت شما تا پایان مقاله می توانید انتخاب خود را رقم بزنید.

امروزه با توجه به گسترش شرکت های هاستینگ و ارائه خدمات متنوع، دغدغه بزرگ بسیاری از شرکت ها، اخذ ارائه خوب، مطمئن و به روز خدمات است. با توجه به این موضوع در راستای آگاه سازی مخاطبین نسبت به انتخاب هاست خوب و المان های مناسب آن به خصوص هاست لینوکسی که موضوع اصلی این مقاله هست را بررسی خواهیم کرد.

اقدامات پیش از خرید میزبانی وب مناسب

همه ی ما به صورت مستقیم و غیر مستقیم درگیر خرید هاست و انتخاب هاست شده ایم. پیش از خرید میزبانی مورد نظر خود، ابتدا بایستی زبان برنامه نویسی سایت خودمان را انتخاب کنیم. سپس باید منابعی که برای سایتمان مورد نیاز هست را تهیه کنیم که این مورد تا خرید هاست میسر خواهد شد.

اقدامات پیش از خرید هاست لینوکس

با توجه به اینکه این مقاله راجع به هاست لینوکس بحث خواهیم کرد و مستقیما به سراغ المان های آن می رویم. البته پیش از آن خدمت خوانندگان عرض کنم که هاست های Linux برای بسیاری از CMS مورد استفاده هستند که بعضی از این cms ها  عبارتند از:

 • وردپرس
 • جوملا
 • دروپال
 • مجنتو

مواردی که فراموش کردن آنها در زمان خرید هاست لینوکسی به ضرر شماست

در زیر برخی از ویژگی های مهم هاست لینوکس خارج یا داخل ایران آورده شده است که از اهمیت بالایی برخوردار است و در زمان خرید باید به آنها توجه ویژه نمود:

 1. سرعت هاست لینوکس یا پینگ تایم
 2. کیفیت و آپتایم شبکه
 3. سرعت دسترسی
 4. قیمت هاست
 5. امنیت اطلاعات
 6. ا ز نظر SEO

سرعت هاست لینوکس یا پینگ تایم

سرعت هاست لینوکس رابطه مستقیم دارد با فصله موجود بین سرورها و بازدید کنندگان. هرچه این فاصله کمتر باشد، پینگ تایم یا زمان اتصال کمتر خواهد بود. در واقع Ping Time مدت صرف شده از زمان درخواست شما برای برقراری ارتباط تا زمان پاسخگویی از سمت سرور را اندازه گیری می کند.

سرعت هاست لینوکس خارج و ping time

کیفیت و آپ تایم شبکه

هاست لینوکس ایران از نظر کیفیت و سرعت دسترسی، رقابتی با سایر کشورها -مانند کشورهای آمریکای شمالی ( آمریکا و کانادا ) و کشورهای اروپایی ( مانند آلمان، فرانسه و انگلیسی ) – ندارد.میزبانی های خارجی از نظر کیفیت شبکه دیتا سنتر و سرعت دسترسی به شبکه های اینترنتی در وضعیت خوبی نسبت به داخل ایران قرار دارند.

کیفیت و آپ تایم شبکه

سرعت دسترسی

سرعت دسترسی به وب سایت ها را می توان از نظر بعد مسافت و جغرافیایی بررسی نمود. با توجه به این موضوع برای دسترسی به هاست لینوکس خارج از کشور زمان بیشتری مورد نیاز است تا  اتصال به لینوکس داخل ایران. اصولا سرعت دسترسی به اینترنت در داخل ایران را می توان برای کاربران ایرانی سریعتر دانست.

سرعت دسترسی در هاست لینوکس خارج

قیمت هاست

با توجه به اینکه قیمت اتصال به اینترنت و پهنای باند موجود در ایران گرانتر از سایر کشورها می باشد، این مورد با سایر کشورها بسیار متفاوت است. هاست Linux خارج از ایران نسبت به داخل ارزان تر تمام می شود. از این رو توصیه ما به خرید هاست لینوکس خارج تمرکز دارد. البته می توان یاد آور شد که امروزه در ایران دیتاسنترهایی با دسترسی به اینترنت با کیفیت بالا می توانند خدمات شبکه ای مطلوب را فراهم نمایند.

قیمت هاست لینوکس خارج

امنیت اطلاعات

زمانی که صحبت از امنیت اطلاعات می باشد بایستی این مورد را به یاد داشت که گاها بحث اطلاعات موجود بر روی هاستی با امنیت و منافع ملی در میان است. در مورد این سایت ها با توجه به اینکه این اطلاعات بسیار مهم هستند و دسترسی ها را می توان از طریق امن کردن دیتاسنتر در داخل ایران فراهم نمود، و هچنین این اطلاعات در دیتاسنتر داخلی در دسترسی خصوصی قرار دارد می توان گفت که خرید هاست لینوکس ایران را از نظر این مورد حیاتی دانست.

امنیت اطلاعات هاست لینوکس خارج

از نظر(SEO(search engine optimize

با توجه به اینکه بهینه سازی سایت از نظر موتورهای جست و جو گر به مولفه های مختلفی بستگی دارد، اظهار نظر در مورد آن بسیار سخت و دور از بحث این مقاله است. اما ویژگی هایی که در رابطه با هاست بر روی SEO تاثیر می گذارند در زیر بصورت لیست وارد آمده است:

درصورتیکه وب سایت شما با لینوکس خارجی از کشور میزبانی می شود

چنانچه هاست لینوکس خارجی داشته باشید و بخواهید بر روی سئو وب سایت خود کار کنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. دسترسی موتورهای جستجو به هاست های خارج از کشور راحت تر است تا هایت های داخلی. در نتیجه می تواند به سئو سایت شما کمک کند.
 2. اگر کاربران و هاست شما در داخل کشورهستند، سرعت دسترسی به سایت شما بسیار بالا خواهد بود که این مورد از نظر گوگل بسیار خوب می باشد. این از نظر گوگل امتیاز مثبتی برای سایت و میزبانی شما محسوب می شود و بایستی هاست خود را با توجه به کاربران خود انتخاب نمایید زیرا گوگل به محل جغرافیایی بازدید کنندگان و محل هاست شما بسیار اهمیت می دهد و همان محلی سازی منظور می باشد. البته گوگل به محلی سازی کسب و کار بسیار اهمیت می دهد منتهی می توان مشاهده کرد که با توجه به تجربه های موجود که محلی سازی جغرافیایی تاثیر در بهبود دسترسی موتورهای جست و جوگر را دارد.

مقایسه هاست لینوکس ایران و خارج

با توجه به موارد بالا مقایسه ای اجمالی در رابطه با خدمات ارائه شده در میزبانی لینوکس ایران و خارج خواهیم نمود. در نظر داشته باشید با فرض اینکه بازدید کنندگان وب سایت شما در داخل کشور باشند، این مقایسه انجام شده است.

Linux Hosting خارج از کشور Linux Hosting ایران
سرعت بارگزاری وب سایت کند تر سریعتر
Ping Time کند تر سریعتر
SEO بهتر
قیمت ارزان گران
امنیت اطلاعات خوب خوب

 

باتوجه به موارد گفته شده در بالا، توصیه این است که لیستی از موارد بالا تهیه کنید، سایت های ارائه دهنده خدمات میزبانی را بررسی کنید و ببینید از این لیست کدام یک از شرکت ها کامل ترین خدمات را در اختیار شما قرار می دهند. در نهایت با خریدی مطمئن، علاوه بر افزایش محبوبیت و بازدید سایت خود، کسب و کار خود را نیز ارتقا دهید.

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *