هاست لینوکس ابری  چیست؟

در این مقاله سعی شده است که بحث هایی در مورد هاست لینوکس ابری صورت بگیرد با توجه به این موضوع بایستی تعاریف مختلفی را بررسی نمود تا زمانی که نسبت به انتخاب هاست اقدام کردیم بتوانیم تشخیص دهیم که هاست ابری چیست و یا برای چه استفاده می شود.

هاست ابری چیست

هاست ابری اصطلاحی است که این روزها بسیار در سایت ها می بینید و بسیاری از ارائه دهنده های میزبانی در مورد آن صحبت می کنند. اما هاست ابری چیست؟ برای بررسی هاست ابری بایستی دانست امروزه با فناوری به نام ابر مواجه هستیم که این فناوری باعث می شود که وظایف یک سرور را در چندین سرور در نقاط مختلف جغرافیایی پخش کند و این امر باعث می شود که زمان پایین بودن سرور یا وب سایت شما بسیار پایین بیاید. با توجه به این موضوع می توان گفت حتی زمانی که وب سایت شما با ترافیک بسیار بالای بازدید کننده نیز روبرو است با توجه به اینکه هاست شما یا حتی وب سرور شما از فناوری ابری بهره می برد ترافیک سایت شما را در میان سرورهایش بالانس می کند تا استفاده کنندگان آن احساس کندی در سایت را ننمایند و پردازش ها با سرعت خوبی انجام شود.

هاست ابری چیست

نحوه کار هاست ابری چیست

زمانی که در مورد نحوه ی کار هاست ابری سوال می شود بایستی به این نکته توجه داشت که هاست ابری با توجه به مطالبی که پیشتر عنوان شد و با توجه به اینکه از چندین سرور مختلف و یا بهتر می توان گفت اطلاعات شما بر روی چندین سرور مختلف در حال پردازش می باشد که اگر یکی از سرورها و یا هاست ها دچار مشکل گردند با توجه به این مورد سرورهای دیگر جایگزین آن می شوند بدون آنکه داون تایمی به وجود آید در حقیقت می توان گفت در هاست لینوکس ابری ما هیچ گاه داون تایم نخواهیم داشت اگر این فناوری به درستی و با معماری صحیحی طراحی و اجرا گردد.

نحوه کار هاست ابری

منظور از هاست ابری لینوکس چیست

توضیحات در مورد هاست ابری و یا فناوری ابری گفته شد و با توجه به توضیحات قبل ما نیاز به سیستم عاملی داریم که این فناوری را پشتیبانی نماید و با توجه به آن خود را بهینه و کارا کند. لینوکس به خودی خود سیستم عاملی است که به دلایل بسیار متعددی انتخاب بسیاری از میزبانی هاست. می توان این مورد را به این صورت بررسی نمود که مجوزدهی به کاربران به صورت پیشرفته که به طور معمول آن را امن تر از ویندوز می کند. می تواند به بدون محدودیت یا کاهش یا نشت حافظه پشتیبانی بهتری نسبت به سایر پلت فرم ها را داشته باشد. حال با این مورد می توان گفت که در صورتی که نسخه ای از لینوکس وجود داشته باشد که فناوری ابری را پشتیبانی کند بسیاری از کاربران لینوکس خواهان استفاده از آن خواهند بود.

هاست ابری لینوکس

حال بایستی مژده داد که ورژن CloudLinux نیز منتشر شده است برای کاربرانی که می خواهند لینوکس را در بستر ابری داشته باشند.

مزایا و معایب هاست ابری لینوکس

همانطور که می دانید در هر سیستم و فناوری معایب و مزایایی وجود دارد که ما در دو بخش به آن خواهیم پرداخت معایب و مزایای هاست لینوکس ابری و معایب و مزایای فناوری ابری

با توجه به این موارد ابتدا بایستی گفت که در هاست لینوکس ابری بسیاری از موارد نسبت به هاست ویندوزی بهینه سازی شده است و می توان گفت که این مورد را می توان گفت که برای مثال cms هایی مثل وردپرس و جوملا بر روی هاست لینوکسی بهتر و با سرعت بهتری بارگذاری و مدیریت می شود، یا به عنوان مثال دیتابیس هایی که در لینوکسی اجرا می شوند و بستر آن ها لینوکسی هست مطمئنا بهتر از ویندوزی اجرا خواهند شد این از مزایای هاست لینوکس ابری اما در مورد معایب آن می توان گفت که هاست لینوکس نمی تواند دیتابیس های MSSQL را اجرا نماید و در مورد فایل هایی با نام aspx نیز نسبت به اجرای آن ناتوان می باشد. در حالت کلی در حوزه ی اجرایی .net ناتوان بوده و پشتیبانی نمی کند.

اما در مورد فناوری ابری که بسیاری مزیت ها برای آن بر شمردیم از جمله پایداری و در دسترس بودن، انعطاف پذیری و کاهش هزینه ها می باشد.

در دسترس بودن : می توان گفت که با توجه به این که بستر ابری، فضایی است که از چندین سرور تشکیل شده است و منابع سایت و یا سرور شما در چندین سرور تقسیم شده است و اگر یکی از سرورها به مشکل بر خورد سرورهای دیگر جایگزین آن شده و اجازه ی داون شدن و یا اختلال در سایت را نمی دهند.

انعطاف پذیری : شما در سرورهایی که از فناوری ابری پشتیبانی نمی کنند بایستی منابع سخت افزاری مورد نیاز خود را پیش بینی نمایید و هزینه ی آن را پرداخت نمایید در صورتی که در سرورهای ابری اینطور نیست و در زمانی که شما نیاز به سخت افزار بیشتری داشته باشید در لحظه برای شما اعمال می گردد.

کاهش هزینه ها : با توجه به توضیحات قبلی و با توجه به اینکه منابع کمتری مصرف می شود هزینه نیز کاهش می یابد.

کاهش هزینه در هاست لینوکس ابری

معایب میزبان ابری

  • کاهش امنیت داده ها
  • مشکلات تهیه نسخه پشتیبان
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *